Grupa Matki w Modlitwie
Środa, godzina 19:00

Zapraszamy wszystkie matki pragnące modlić się za swoje dzieci. Spotkania odbywają się w każdą środę o godz. 19:00 w sali Caritas.
Ruch Matki w Modlitwie powstał w Anglii w 1995 roku. Jego założycielką jest Veronica Williams, która wobec zagrożeń współczesnego świata, poczuła wezwanie do szczególnej modlitwy wspólnotowej, w której matki powierzają swoje dzieci Jezusowi. Obecnie Matki w Modlitwie działają w ponad 100 krajach świata. W Polsce pierwsze wspólnoty pojawiły się w 2002 r. Dziesięć lat później Matki w Modlitwie zostały przyjęte do Ogólnopolskiej Rady Ruchów Katolickich. Ruch jest otwarty na wszystkie kobiety – matki biologiczne i duchowe.
Cotygodniowe spotkania polegają na wspólnej modlitwie. Gromadzimy się wokół stołu, na którym umieszczamy:
- Krzyż przypominający nam, że Jezus jest naszym Zbawicielem,
- świecę przypominającą nam, że jest On Światłością Świata,
- Pismo Święte przypominające nam, że jest On Żywym Słowem,
- mały koszyk ustawiony u stóp Krzyża, przeznaczony na kartki z imionami naszych dzieci.
Spotkania rozpoczynamy prośbą do Ducha Świętego o prowadzenie. Następnie modlimy się o ochronę przed złem, o przebaczenie, jedność serc i ducha, dziękujemy za dar macierzyństwa. Wielbimy Boga w pieśni i czytamy Pismo Święte dzieląc się tym, co Pan mówi do nas.
Na koniec powierzamy nasze dzieci Jezusowi, wkładając do koszyka imiona dzieci zapisane na krążkach papieru. Ten gest – powtarzany na każdym spotkaniu – symbolizuje nasze całkowite oddanie dzieci opiece Bożej.
Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.