Grupa Matki w Modlitwie

Środa, godzina 19:00

Zapraszamy wszystkie matki pragnące modlić się za swoje dzieci. Spotkania odbywają się w każdą środę o godz. 19:00 w sali Caritas. 

Ruch Matki w Modlitwie powstał w Anglii w 1995 roku. Jego założycielką jest Veronica Williams, która wobec zagrożeń współczesnego świata, poczuła wezwanie do szczególnej modlitwy wspólnotowej, w której matki powierzają swoje dzieci Jezusowi. Obecnie Matki w Modlitwie działają w ponad 100 krajach świata. W Polsce pierwsze wspólnoty pojawiły się w 2002 r. Dziesięć lat później Matki w Modlitwie zostały przyjęte do Ogólnopolskiej Rady Ruchów Katolickich. Ruch jest otwarty na wszystkie kobiety – matki biologiczne i duchowe. 

Cotygodniowe spotkania polegają na wspólnej modlitwie. Gromadzimy się wokół stołu, na którym umieszczamy:

  • Krzyż przypominający nam, że Jezus jest naszym Zbawicielem,
  • świecę przypominającą nam, że jest On Światłością Świata,
  • Pismo Święte przypominające nam, że jest On Żywym Słowem,
  • mały koszyk ustawiony u stóp Krzyża, przeznaczony na kartki z imionami naszych dzieci. 

Spotkania rozpoczynamy prośbą do Ducha Świętego o prowadzenie. Następnie modlimy się o ochronę przed złem, o przebaczenie, jedność serc i ducha, dziękujemy za dar macierzyństwa. Wielbimy Boga w pieśni i czytamy Pismo Święte dzieląc się tym, co Pan mówi do nas.

Na koniec powierzamy nasze dzieci Jezusowi, wkładając do koszyka imiona dzieci zapisane na krążkach papieru. Ten gest – powtarzany na każdym spotkaniu – symbolizuje nasze całkowite oddanie dzieci opiece Bożej. 

Wiedzcie, że Jezus kocha nasze dzieci bardziej niż my, pragnie je chronić i chce, aby w Nim wzrastały. On będzie działał tylko wtedy, kiedy Go o to poprosimy - dlatego oczekuje naszego wstawiania się za nimi.