- Dziś nabożeństwo majowe o godz. 17.30
- Pierwsza Komunia Święta to jeden z najważniejszych sakramentów w Kościele Katolickim, podczas którego dziecko po raz pierwszy w pełni uczestniczy w Mszy Świętej, przyjmując Eucharystię. Dzieci przez cały rok szkolny uczyły się prawd wiary i modlitw. Przystąpiły także do Sakramentu Pokuty. Dziękujemy rodzicom za cały trud przygotowania je do tej ważnej chwili ich życia.
- W przyszłą niedzielę, 17. maja na Mszy świętej o godzinie 10.00 Pierwsza Rocznica Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci w piątek 15.05, od godziny 17.00.
- Nabożeństwo Fatimskie 13 maja to główne wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Fatimskiej, upamiętniające pierwsze objawienie z 1917 roku. Rozpoczyna ono cykl nabożeństw (maj-październik), będących odpowiedzią na wezwanie do modlitwy różańcowej i pokuty za grzeszników. Modlitwa różańcowa z procesja po Mszy świętej o godzinie 18.00.
- Na dziewięć dni przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego trwamy na wspólnej modlitwie podobnie jak apostołowie, którzy modlili się po wniebowstąpieniu Pana Jezusa czekając na zapowiedziane przez Niego zesłanie Ducha Świętego. Rozpocznie się ona w piątek 15 maja przed Mszą świętą o godzinie 18.00 i będzie trwała do Wigilii Zesłania Ducha świętego.
- W przyszła niedzielę 17. maja, będziemy gościli ks. Dariusza Kałuże ze zgromadzenia Świętej Rodziny.
- Zapraszamy osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę Rzym-Asyż na spotkanie organizacyjne z przedstawicielem Biura Podróży 23 maja w sobotę o godz.15.00 w salce Caritas.
- Zapraszamy kandydatów do bierzmowania 22 maja w piątek na Mszę św. i spotkanie formacyjne jak również na godz. 19.00 w sobotę na Czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. a po nim na Mszę św. o godz. 20.00
- Nasza strona internetowa jest ponownie dostępna. Nowa odsłona, więcej informacji. Zachęcamy do odwiedzin pod adresem parafiamrozy.pl
- W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Diecezjalne Seminarium Duchowne.
- Wielebni Duszpasterze, Umiłowani Diecezjanie,
Kolejny rok jesteśmy świadkami dotykającej Polski długotrwałej suszy.
Dlatego proszę o podjęcie intensywnej modlitwy błagalnej o deszcz oraz pomyślą pogodę, zwłaszcza dla wszystkich rolników, sadowników i hodowców. Zalecam, by ta intencja została włączona jako wezwanie modlitwy powszechnej podczas Mszy Świętych (szczególnie niedzielnych i świątecznych) sprawowanych w parafiach i innych ośrodkach diecezji warszawsko-praskiej. Kładę tę intencję na sercu wszystkim diecezjanom z nadzieją, że uwzględnią ją w swoich osobistych modlitwach. Wszystkim włączającym się w tę duchową inicjatywę udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.
+Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski - Zapowiedzi: Jakub Krzysztof Gałązka – kawaler z parafii tutejszej i Magdalena Greszta panna z parafii MB Królowej Polski w Zamościu
Ogłoszenia parafialne 10.05.2026