Ogłoszenia parafialne 02.05.2026

  1. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  2. Maj to miesiąc Maryi – czas szczególnej czci dla Matki Bożej w Kościele
    katolickim. To okres, gdy przyroda budzi się do życia, a serca wielu wiernych
    otwierają się na duchowe piękno i obecność Maryi. Centralnym punktem maryjnych
    celebracji w maju są nabożeństwa majowe z odmawianiem Litanii Loretańskiej. W
    naszej świątyni nabożeństwa majowe każdego dnia powszedniego po Mszy o godzinie
    18.00. W niedzielę i uroczystości o godz. 17.30.

  3. Pierwsza Niedziela Miesiąca, 3 maja o godz. 11.15 modlitwa wypominkowa,
    Podczas Mszy świętej o godz. 12.00, będziemy modlili się w intencji Ojczyzny. Po
    zakończonym nabożeństwie, przemarsz wraz ze sztandarami Ochotniczych Straży
    Pożarnych pod pomnik Poległych Bohaterów Walk Wyzwoleńczych. Adoracja
    Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  4. Dzieci z naszej parafii przeżywać będą Pierwszą Komunię Świętą w niedzielę, 10
    maja o godz. 10.00. Z uwagi na dużą grupę dzieci prosimy, aby w uroczystości wzięli
    udział najbliżsi.

  5. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msze święte o godz. 7.00; 18.00;
    10.00 – nawiedzenie chorych w Grodzisku; Godzina Święta 23.00 – 24.00

  6. 8 maja w piątek, w Kościele katolickim w Polsce obchodzona jest uroczystość św.
    Stanisława ze Szczepanowa, biskupa i męczennika, który jest jednym z głównych
    patronów Polski. Dzień ten upamiętnia kanonizację świętego, a tradycyjnie wiąże się z
    procesją z relikwiami z Wawelu na Skałkę w Krakowie, miejscu jego śmierci z rąk
    króla Bolesława Śmiałego w 1079 roku. Msze święte w naszej świątyni o godz. 7.00,
    15.00, 18.00. W tym dniu obchodzimy 1 rocznicę wyboru papieża Leona XIV. Z racji
    uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
  7. W przyszła niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Diecezjalne
    Seminarium Duchowne.

  8. Zapowiedzi:
    Bartosz Zbaracki- kawaler i Paulina Wojtasik- panna z parafii tutejszej;
    Bartosz Bajszczak-kawaler z parafii tutejszej i Jolanta Górska- panna z parafii św. Stanisława w Siennicy;
    Jarosław Gózd- kawaler z parafii Wniebowzięcia NM Panny w Kałuszynie i Monika Pietruczanis-panna z parafii tutejszej;
    Aleksander Sowiński- kawaler i Wiktoria Szostak- panna z parafii tutejszej.
  9. Kolejny rok jesteśmy świadkami dotykającej Polski długotrwałej suszy. Dlatego
    proszę o podjęcie intensywnej modlitwy błagalnej o deszcz oraz pomyślą pogodę,
    zwłaszcza dla wszystkich rolników, sadowników i hodowców. Zalecam, by ta intencja
    została włączona jako wezwanie modlitwy powszechnej podczas Mszy Świętych
    (szczególnie niedzielnych i świątecznych) sprawowanych w parafiach i innych
    ośrodkach diecezji warszawsko-praskiej. Kładę tę intencję na sercu wszystkim
    diecezjanom z nadzieją, że uwzględnią ją w swoich osobistych modlitwach. Wszystkim
    włączającym się w tę duchową inicjatywę udzielam z serca pasterskiego
    błogosławieństwa. Bp Romuald Kamiński