- Dziś nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
- Maj to miesiąc Maryi – czas szczególnej czci dla Matki Bożej w Kościele
katolickim. To okres, gdy przyroda budzi się do życia, a serca wielu wiernych
otwierają się na duchowe piękno i obecność Maryi. Centralnym punktem maryjnych
celebracji w maju są nabożeństwa majowe z odmawianiem Litanii Loretańskiej. W
naszej świątyni nabożeństwa majowe każdego dnia powszedniego po Mszy o godzinie
18.00. W niedzielę i uroczystości o godz. 17.30. - Pierwsza Niedziela Miesiąca, 3 maja o godz. 11.15 modlitwa wypominkowa,
Podczas Mszy świętej o godz. 12.00, będziemy modlili się w intencji Ojczyzny. Po
zakończonym nabożeństwie, przemarsz wraz ze sztandarami Ochotniczych Straży
Pożarnych pod pomnik Poległych Bohaterów Walk Wyzwoleńczych. Adoracja
Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. - Dzieci z naszej parafii przeżywać będą Pierwszą Komunię Świętą w niedzielę, 10
maja o godz. 10.00. Z uwagi na dużą grupę dzieci prosimy, aby w uroczystości wzięli
udział najbliżsi. - W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msze święte o godz. 7.00; 18.00;
10.00 – nawiedzenie chorych w Grodzisku; Godzina Święta 23.00 – 24.00 - 8 maja w piątek, w Kościele katolickim w Polsce obchodzona jest uroczystość św.
Stanisława ze Szczepanowa, biskupa i męczennika, który jest jednym z głównych
patronów Polski. Dzień ten upamiętnia kanonizację świętego, a tradycyjnie wiąże się z
procesją z relikwiami z Wawelu na Skałkę w Krakowie, miejscu jego śmierci z rąk
króla Bolesława Śmiałego w 1079 roku. Msze święte w naszej świątyni o godz. 7.00,
15.00, 18.00. W tym dniu obchodzimy 1 rocznicę wyboru papieża Leona XIV. Z racji
uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. - W przyszła niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Diecezjalne
Seminarium Duchowne. - Zapowiedzi:
Bartosz Zbaracki- kawaler i Paulina Wojtasik- panna z parafii tutejszej;
Bartosz Bajszczak-kawaler z parafii tutejszej i Jolanta Górska- panna z parafii św. Stanisława w Siennicy;
Jarosław Gózd- kawaler z parafii Wniebowzięcia NM Panny w Kałuszynie i Monika Pietruczanis-panna z parafii tutejszej;
Aleksander Sowiński- kawaler i Wiktoria Szostak- panna z parafii tutejszej. - Kolejny rok jesteśmy świadkami dotykającej Polski długotrwałej suszy. Dlatego
proszę o podjęcie intensywnej modlitwy błagalnej o deszcz oraz pomyślą pogodę,
zwłaszcza dla wszystkich rolników, sadowników i hodowców. Zalecam, by ta intencja
została włączona jako wezwanie modlitwy powszechnej podczas Mszy Świętych
(szczególnie niedzielnych i świątecznych) sprawowanych w parafiach i innych
ośrodkach diecezji warszawsko-praskiej. Kładę tę intencję na sercu wszystkim
diecezjanom z nadzieją, że uwzględnią ją w swoich osobistych modlitwach. Wszystkim
włączającym się w tę duchową inicjatywę udzielam z serca pasterskiego
błogosławieństwa. Bp Romuald Kamiński
Ogłoszenia parafialne 02.05.2026